O nas

Nazwa naszej organizacji „SPYNACZ” odnosi się do spinacza biurowego, który spina większą ilość papierów i dokumentów, w tym przypadku ma spinać, czyli integrować, jednoczyć młodych ludzi, którzy pragną robić coś pożytecznego dla dobra siebie i innych ludzi.

Stowarzyszenie Młodzieży „SPYNACZ” powstało po to, by pomagać młodzieży w szerokiej, czynnej działalności na rzecz innych ludzi i w interesie miasta. W dobie niepohamowanego rozwoju cywilizacji i techniki chcemy ukazywać ludziom, że przede wszystkim ważny jest człowiek i szacunek dla niego. Pragniemy poprzez pracę i zabawę uwypuklić wartości jakimi powinni się kierować w życiu.

„SPYNACZ” powstał również po to, aby w czasach rozwiniętego kapitalizmu przypominać i podkreślać jak ważne są relacje: młodzież – dorośli, dorośli – dorośli, młodzież – młodzież

Logo 150x150

Wyżej przedstawione logo prezentuje grupę młodych ludzi na tle legnickiego Zamku Piastowskiego. Są w nim zachowane wszystkie elementy, dzięki którym od razu można wyczytać, że jest to organizacja młodzieżowa, działająca na terenie miasta Legnicy. Kolory głównie niebieski i żółty to barwy miasta Legnicy. Natomiast promienie można zinterpretować w dwojaki sposób. Promienie rozpraszające się to bijąca od młodych ludzi energia, siła i chęć do pracy dla siebie i innych. Promienie skupiające się w jednym punkcie to integracja, mobilizacja i zrzeszenie się młodych ludzi w celu realizacji założeń, które Stowarzyszenie wcześniej obrało.