Dzień 13

Niestety to już nasz ostatni dzień na BSSC 2024 🙁 

Rano zaliczyliśmy ostatnie kąpiele w basenie i wygrzewanie w jacuzzi. 

Po ciszy poobiedniej podzieliśmy się na grupy i naszym zadaniem było zbieranie Pokemonów, które miały przypisane pewne punkty (oczywiście zbieraliśmy te z największą wartością) 🙂 Po zaciętej rywalizacji wychowawcy zabrali nas na lody. 

Następnie czekała na nas prezentacja grup oraz pożegnalny apel, na którym dostaliśmy wyróżniania, nagrody i pamiątki. Gdy apel się zakończył przyjechała do nas pizza i mogliśmy ją zjeść na plaży przy zachodzie słońca. Było cudownie! Po powrocie mieliśmy jeszcze okazje, żeby obejrzeć film pt. ,,Wonka” 

Szybko zleciał ten czas, ale widzimy się za rok! Do zobaczenia! 🙂

Dzień 12

Po porannej rozgrzewce, która skutecznie nas rozbudziła, ruszyliśmy na basen. Pływaliśmy, graliśmy w piłkę wodną i po prostu cieszyliśmy się słońcem. 

Po basenie przyszedł czas na coś naprawdę fajnego – nagrywanie teledysków do K-popowych hitów. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy tworząc nasze własne klipy. Było mnóstwo śmiechu 

i zabawy, a każdy mógł poczuć się jak gwiazda. 

Po obiedzie wzięliśmy udział w Japońskim wyścigu. Braliśmy udział w takich konkurencjach jak: przenoszenie szyszek „pałeczkami”, układanie origami, rozpoznanie zapachu herbaty oraz zapamiętanie i zapisanie chińskiego znaku. 

Największą atrakcją dnia były jednak długo wyczekiwane śluby kolonijne. Ceremonia była pełna miłości, wzruszeń i śmiechu, a jak śluby, to oczywiście nie mogło zabraknąć wesela!

Dzień 11

Cześć wszystkim!

Dziś pogoda nam dopisała więc po sprawdzaniu czystości udaliśmy się na basen a później na plażę – korzystamy póki możemy. 🙂

Po południu nadszedł czas na długo wyczekiwaną „Krzyżówkę”- najpierw musieliśmy znaleźć karteczki z odpowiednimi numerkami i kolorami naszej grupy, a później odpowiadaliśmy na pytania, które w większości były związane z ciekawostkami o Dalekim Wschodzie – wiszą one na terenie naszego ośrodka. To była super rywalizacja! 

Wieczorem było ognisko, przy którym wspólnie mogliśmy usiąść, pośpiewać, pograć w piłkę nożną, siatkówkę, a nawet pograć na gitarze.

Dzień 10

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy wyjątkowo wcześnie, ponieważ czekała nas ekscytująca wycieczka na poligon! Mimo wczesnej pobudki, każdy był pełen energii i ciekawości, co przyniesie nam ten dzień. Gdy dojechaliśmy już na miejsce to czekało na nas mnóstwo atrakcji. Na zakończenie wycieczki niektóre osoby zostały wyróżnione za swoją wzorową postawę i zaangażowanie. Było to dla nas wszystkich bardzo motywujące i sprawiło, że czuliśmy się dumni z naszych osiągnięć. 

Po powrocie na ośrodek mieliśmy chwilę na odpoczynek, krótki relaks był nam bardzo potrzebny. 

Po obiedzie wybraliśmy się na spacer pod latarnie morską, a wieczorem przyszedł czas na piłkarskie emocje, oglądaliśmy finał Euro 2024! 

Do jutra 😃

Dzień 9

Zaraz po śniadaniu wychowawcy przygotowali coś wyjątkowego – dzień życzliwości. W ramach tego dnia każdy z nas musiał wymyślić sposób, by okazać życzliwość innym. Pisaliśmy listy z miłymi słowami, dzieliliśmy się uśmiechami i komplementami. Atmosfera zrobiła się bardzo ciepła i przyjazna, mimo deszczowej pogody za oknem. 

Po południu zamieniliśmy się w prawdziwych projektantów mody! Dostaliśmy białe materiały, bibułę oraz różne ciekawe akcesoria, z których tworzyliśmy nasze autorskie kreacje. Kreatywność nie znała granic! Każdy mógł poczuć się jak gwiazda wybiegów. Pokaz mody był pełen śmiechu i radości.

 Po pysznym obiedzie nadszedł czas na spotkania w grupach. Każda z nich dopracowywała swoje pomysły na prezentację grup. Wieczorem nadszedł czas na długo oczekiwaną dyskotekę! Tematem przewodnim było Disney party. Choć dzień rozpoczął się deszczowo, zakończył się wspaniałą zabawą 🙂

Dzień 8

Piątek, piąteczek, piatunio…

Piękna pogoda nas nie opuszcza, dlatego dalej leżing, plażing i smażing! Kąpaliśmy się w basenie, tańczyliśmy i opalaliśmy na naszych basenowych leżaczkach 😉

Po obiedzie, każdy kto nie miał jeszcze chrztu kolonijnego, musiał przejść tor przeszkód i zrobić „pozę” przed Chińskim Wodzem. Mokrzy wróciliśmy do ośrodka, przebraliśmy się i mieliśmy jeszcze chwilę, aby dokończyć nasze wczorajsze rozgrywki w gry planszowe, które sami stworzyliśmy 

Po kolacji czekał na nas wieczór filmowy: „Karate Kid”, zasiedliśmy w wygodnych fotelach i mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym kinie 🙂

Dzień 7

Siemanko kochani!

Już od samego rana wiedzieliśmy, że czeka nas wiele atrakcji. Zaczęliśmy dzień od wizyty na basenie. To był świetny sposób na rozpoczęcie dnia pełnego przygód. Po powrocie z basenu czekała nas kreatywne zadanie – tworzenie własnych gier planszowych. Podzieliliśmy się na grupy i każdy z nas miał okazję wymyślić i zaprojektować swoją grę, korzystając z różnych materiałów: kartonu, papieru, farb, flamastrów i naklejek. Pomysły były naprawdę niesamowite!

Po obiedzie nadszedł czas, aby przetestować nasze dzieła. Rozłożyliśmy  gry i zaczęliśmy grać. Emocji nie brakowało – rywalizacja była zacięta! Każda gra była inna i unikalna, co sprawiło, że jeszcze bardziej doceniliśmy naszą wspólną pracę.

 Czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – pool party na basenie! Znowu wróciliśmy do wody, tym razem w bardziej imprezowym nastroju. Kolorowe światła, muzyka i zabawy w wodzie sprawiły, że był to niezapomniany wieczór. Tańczyliśmy i graliśmy w „Tak to leciało”.

Dzień 6

Zaraz po śniadaniu, udaliśmy się na basen. Było świetnie – woda orzeźwiała, a wspólne zabawy dostarczyły nam mnóstwo radości. Nawet Pan ratownik pozwolił nam na kilka skoków do wody 😃

Po basenie nadszedł czas na pracę w grupach. Podzieliliśmy się na grupy i wymienialiśmy pomysłami na prezentacje, które będziemy przedstawiać na koniec naszej kolonii. Wszyscy byli pełni energii i kreatywności, co zaowocowało wieloma ciekawymi ideami. Każda grupa przedstawiła swoje koncepcje, a my wspólnie je omawialiśmy, dodając sugestie i poprawki. 

Po obiedzie przyszedł czas na trochę rozrywki – zagraliśmy w mafię. Emocje sięgały zenitu, każdy starał się jak najlepiej odegrać swoją rolę. 

Wieczorem, po kolacji, przyszedł czas na grę w Państwa, miasta. Była to świetna okazja do sprawdzenia naszej wiedzy i refleksu. Gra wywoływała mnóstwo śmiechu, szczególnie gdy ktoś nie mógł sobie przypomnieć nazwy na konkretną literę, która wydawała się taka oczywista. Było przy tym mnóstwo zabawy i integracji.